Deklaracja dostępności

Zmiana rozmiaru czcionki

Deklaracja dostępności

Ośrodek Pomocy Społecznej dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy dba aby dostępność strony internetowej opswesola.waw.pl była zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do serwisu internetowego:

opswesola.waw.pl

Data publikacji strony internetowej: 2017

Data ostatniej dużej aktualizacji: 16.03.2021.

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
- brak alternatywnego tekstu przy treściach graficzych

Oświadczenie sporządzono dnia 21.09.2020. Deklarację sporządzono na podstawie samooaceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt na adres poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..  wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności można składać na adres poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..  .

 

Dostępność architektoniczna

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, 05-075 Warszawa, ul. 1 Praskiego Pułku WP 21A

Centrum Aktywności „Na Spokojnej” 05-075 Warszawa, ul. Spokojna 2

Do budynku Ośrodka Pomocy Społecznej prowadzą 2 wejścia od ul. 1 Praskiego Pułku 21a i Armii Krajowej. Do wejścia od ul. 1 Praskiego Pułku prowadzą schody. Do wejścia od ul. Armii Krajowej prowadzą schody i podjazd dla wózków.

Do budynku Ośrodka Pomocy Społecznej prowadzą 2 wejścia od ul. 1 Praskiego Pułku 21a i Armii Krajowej. Do wejścia od ul. 1 Praskiego Pułku prowadzą schody. Do wejścia od ul. Armii Krajowej prowadzą schody i podjazd dla wózków.

W budynku Ośrodka Pomocy Społecznej, recepcja znajduje się na wprost każdego wejścia. Dla osób na wózkach dostępny jest tylko korytarz i pomieszczenia na parterze. W budynku nie ma windy. Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze.

Do budynku Centrum Aktywności na ul. Spokojnej 2 prowadzą trzy wejścia. Główne wejście, od ul. Spokojnej, dostosowane jest dla osób na wózkach. Pozostałe dwa wejścia są usytuowane są od strony budynku Ośrodka Pomocy Społecznej.

W budynku Centrum Aktywności strefa informacji znajduje się na prawo od wejścia. Dla osób na wózkach dostępne są pomieszczenia na parterze i piętrze. Na piętro prowadzą schody i winda. Toalety dla osób niepełnosprawnych znajdują się na parterze i pierwszym piętrze.

Przed budynkiem Centrum Aktywności wyznaczono 1 miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Do budynków i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynkach nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

W Ośrodku Pomocy Społecznej i w Centrum Aktywności nie ma tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online.