Seniorzy

Zmiana rozmiaru czcionki

Zmiany demograficzne w Polsce powodują, iż Ośrodek Pomocy Społecznej w swojej ofercie posiada nie tylko propozycje skierowane do młodzieży i dorosłych, ale również dla seniorów. Dla mieszkańców Dzielnicy Wesoła, co roku odbywa się "Bal Seniora", jak również szereg okolicznościowych imprez np. Piknik Seniora, wycieczki rowerowe. Ponadto we współpracy z innymi Ośrodkami jesteśmy współorganizatorami corocznego konkursu "Seniorzy mają talent".
Inicjatywy adresowane do seniorów mają na celu umilenie czasu wolnego, są również wspaniałą okazją do podziękowania aktywnym seniorom za ich uczestnictwo w życiu społecznym Dzielnicy i pracę na rzecz lokalnego środowiska.

Regulamin realizacji programu Wspieraj Seniora – Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów (plik w formacie .DOCX 20KB)

 

"Pomoc dla Seniora"

wsm1 wsm1

"Szczepimy się", szczegóły: https://www.gov.pl/web/szczepimysie oraz https://www.gov.pl/web/szczepimysie/transport

wsm1 wsm1


„Seniorzy mają talent”
Celem konkursu jest promocja twórczości artystycznej seniorów. Uczestnicy zmagali się ze sobą w pięciu kategoriach: plastyka (fotografia, robótki ręczne, obrazy itp.), taniec, teatr, literatura, muzyka. Wydarzenie ma na celu integrację środowiska seniorskiego z sześciu dzielnic: Bielany, Białołęka, Wesoła, Ursynów, Żoliborz oraz Śródmieście. W konkursie udział biorą zespoły artystyczne jak również osoby indywidualne zgłoszone przez działające ośrodki wsparcia, domy kultury, kluby osiedlowe, kluby seniora.


Bal seniora
Ośrodek organizuje Bal Seniora, jest to wydarzenie, które służy przede wszystkim aktywizacji seniorów zamieszkujących na terenie Dzielnicy Wesoła. Inicjatywa ma na celu umilić seniorom czas wolny oraz umożliwić nawiązanie nowych przyjaźni. Uatrakcyjnić jesień życia. Poprzez organizację Balu Seniora chcemy podziękować aktywnym seniorom za ich uczestnictwo w życiu społecznym dzielnicy i pracę na rzecz lokalnego środowiska.